Ten prezent nie trafi do kąta 🙂

utworzone przez | lis 20, 2017 | Dla dzieci | 0 komentarzy

Koniec listopada to czas, w którym wiele osób zaczyna myśleć o prezentach dla najbliższych. Baczniej też obserwujemy to co nam proponują różne firmy. Niejednokrotnie zapewne mieliście problem ze znalezieniem mądrego podarunku dla dziecka. Współcześnie zasypuje się dziećmi reklamami produktów, które po pierwszym zachwycie lądują w kącie pokoju. Najbliżsi mają nie lada problem ze znalezieniem czegoś wartościowego, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i małych i dużych

przedstawiam wyjątkową Mapę Polski dla dzieci!

Zapewne wielu rodziców czy dziadków pragnie podarować swoim dzieciom coś co nie zostanie rzucone w kąt, a będzie służyło przez lata.

Dobrze jest, jeśli podarunek rozwija dziecko, uczy czegoś nowego.

Niestety producenci współczesnych zabawek jakby o tym zapomnieli. Pomijając fakt, że wiele dzieci potrafi o wiele więcej niż zakłada producent.

Zaprojektowana od początku do końca przeze mnie Mapa Polski dla dzieci ma nie tylko być miłą dla oka ozdobą pokoju. Nawet w swojej podstawowej wersji (sama mapa bez kart z wyzwaniami) zawiera w sobie mnóstwo czytelnie zaprezentowanych informacji na kilku warstwach wizualnych, zaś zestaw edukacyjny dodatkowo wciąga dzieci w ciekawe zadania o zróżnicowanym poziomie trudności.

Mapa ta pozwoli na „bezbolesne” (czyli bez suchego i nudnego wkuwania) przyswojenie wiedzy geograficznej naszego kraju. Dzięki foliowanej powierzchni można po niej pisać mazakami suchościeralnymi, czyli planować, opisywać, zaznaczać miejsca i trasy, wyszukiwać cele kolejnych podróży albo po prostu rysować (co uwielbiają młodsze dzieci)

Dodatkowe karty zawierają wyzwania, które pozwalają sprawdzić swoją wiedzę i ją poszerzyć. Nie bójmy się tego, że na jakieś pytanie dziecko nie będzie znało odpowiedzi. Właśnie o to chodzi! Kiedy znamy wszystkie odpowiedzi, podarunek nas nie rozwinie. Natomiast jeśli jakieś pytanie okaże się trudniejsze, dziecko przez naturalną ciekawość, pyta rodziców, poszukuje odpowiedzi w Internecie i się rozwija. Zdobywa wiedzę, a przecież większości z nas o to chodzi, aby nasze dzieci się rozwijały. A nietrafione odpowiedzi zawsze można zetrzeć i napisać coś jeszcze raz.

Kiedy dziecko uczy się najszybciej i najefektywniej?
Gdy popycha je do tego ciekawość i pasja!

Mapa Polski dla dzieci ma jeszcze jedną funkcję. Pomaga ona w planowaniu bliższych i dalszych wycieczek dla dzieci w każdym wieku.

Zaznaczyłam na niej najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce!

Tak więc to nie tylko możliwość rozwoju, ale i zachęta do oderwania się od wirtualnego świata, zachęta do wyjścia z domu całą rodziną. Czasami bywa tak, że mamy ochotę coś dziecku pokazać, ale nie mamy pomysłu gdzie je zabrać. Z tą mapą problem znika. Jest to również idealna pomoc w planowaniu wyjazdu wakacyjnego, w czasie którego udajemy się w rejony, których nie znamy. Mając tą mapę znajdziecie dla dzieci atrakcje!

Patronat medialny nad „Mapą Polski dla dzieci – zestaw edukacyjny” objęły „Maluszkowe Inspiracje”,  „Kreatywnie w domu” i „Trasa dla bobasa„.  Bardzo się cieszę, że dostrzegli w tej mapie potencjał na całe dzieciństwo – od przedszkola poprzez szkołę podstawową, a może nawet dalej. Jest to też potwierdzenia dla Państwa, że jest to propozycja bardzo wartościowa i warta dostrzeżenia. Czytelnicy naszych Patronatów Medialnych to rodzice, którym zależy na tym, by ich dzieci były inspirowane, aktywne, pełne zapału od najmłodszych lat aż po ostatni poziom edukacji.  Uczy i rozwija, ale również skłania do poszukiwania odpowiedzi. A o to przecież chodzi w nowoczesnej edukacji – jak pokazują kolejne badania, książki na ten temat i edukacja w Finlandii.


Mapa Polski dla dzieci ZESTAW EDUKACYJNY

142 

Na stanie

QUIZ

Czy znasz państwa Europy?

PODEJMIJ WYZWANIE

TUTAJ CO TYDZIEŃ

OKAZYJNY PIĄTEK

losowo wybrana mapa w promocyjnej cenie

QUIZ

Czy znasz państwa Europy?

PODEJMIJ WYZWANIE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mapa (plan) mieszkania i poszukiwanie skarbów

Nie mam pojęcia, czy skorzystaliście z wyzwania z zabawą kierunkami świata: https://twojemapy.com/dla-dzieci/kierunki-swiata-w-mieszkaniu-wyzwania-geograficzne-do-pobrania/ Jeżeli nie, to teraz czas nadrobić, bo aby móc pobawić się w poszukiwanie skarbów,...

WYSPY EUROPY cz.1: Wolin, Uznam, Rugia, Sylt

Zrobimy teraz w kolejnych artykułach przegląd wysp Europy - po kilka na wpis. Fragment Turystycznej Mapy Europy (wersja beżowa) Coś czuję, że znajdziemy kilka inspiracji na kolejne wyjazdy.Nie aspiruję tutaj, by opisywać miejsca, w których nie byłam. Moim celem jest...

Wyzwanie geograficzne dla 5-7-latków: pliki do pobrania

czyli Geografia Polski dla przedszkolaka. Tydzień kwarantanny za nami. Rodzice uczniów i przedszkolaków oprócz wyzwań zawodowych mają dodatkowy chrzest bojowy  związany z ciągłym przebywaniem dzieci w domu – nie tylko bez szkoły/przedszkola, ale...

Jak powstawała gra planszowa “Boso przez świat”.

Co lubiliście robić jako dzieci? Gdy nikt się Wami nie zajmował, zabawek było mało, telewizji prawie wcale, a czasu pod dostatkiem? Co malowaliście, wymyślaliście, budowaliście? Jakie historie przewijały się przez Wasze głowy? Dlaczego o to pytam? Bo wielu...

Agnieszka Rajczak-Kucińska

Agnieszka Rajczak-Kucińska

Autorka map i właścicielka marki TwojeMapy.com

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 19 =

Pin It on Pinterest

Share This